Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny

 
Srdeční onemocnění a Omega-3 mastné kyseliny

Bylo prokázáno, že Omega-3 mastné kyseliny mají dobrý vliv na zdraví srdce u psů, koček i lidí. Hrají klíčovou roli při udržení nízké hladiny cholesterolu, stabilizování nepravidelného srdečního rytmu (arytmie) a snížení krevního tlaku. Omega-3 mastné kyseliny také fungují jako přírodní způsob ředění krve. Přirozeně omezují shlukování krevních destiček (tzv. agregaci krevních destiček), což může vést ke komplikacím, jako jsou krevní sraženiny a z nich plynoucí riziko mrtvice. Konkrétně dva dokumenty vydané Centrem pro kontrolu nemocí a jejich prevenci (Centers for Disease Control and Prevention) ve spolupráci s výzkumnými pracovníky z Kalifornské univerzity v San Francisku ukázaly, že hladiny Omega-3 mastných kyselin inverzně korelují s rizikem ischemické choroby srdeční, tedy onemocnění koronárních tepen (CAD), a rizikem cévní mozkové příhody. Je-li Grizzly Salmon Oil podáván dle doporučení, přirozené vyvážení mastných kyselin zajistí organizmu dostatečný přísun velkého množství Omega-3 mastných kyselin.

Bylo prokázáno, že Omega-3 mastné kyseliny pomáhají u vašich psů a koček předejít artritidě a ztuhlosti kloubů.

Jak u psů tak i u koček může ve vyšším věku dojít k omezení hybnosti, ztuhnutí kloubů a onemocnění artritidou. Tyto příznaky zánětu mohou vést k nepříjemným pocitům a výrazně omezit pohyblivost a výdrž. Vědecké studie prokázaly, že Omega-3 mastné kyseliny mohou zmírnit      ztuhlost kloubů, otoky, citlivost a celkovou únavu. Četné studie uvádějí, že ti jedinci trpící zánětlivými chorobami, kteří pravidelně přijímají Omega-3, jsou úspěšnější v boji s artritidou.

Dopřejte vašemu psovi nebo kočce spokojený život s Omega-3 mastnými kyselinami

„Mastné kyseliny obsažené v rybách jako je losos, se mohou projevit jako přírodě vlastní antidepresiva“, vypovídá studie 30 pacientů prováděná týmem v čele s MVDr. Adrew Stoll, ředitelem farmakologické výzkumné laboratoře na Harvardské univerzitě. Pracovníci univerzitní Nemocnice McLean potvrdili, že u některých pacientů s manickou depresí byla zjištěna příznivá reakce na léčbu s podáváním doplňků z rybího oleje přímo do jejich stravy. Toyamská lékařská a farmaceutická univerzita ve městě Toyama v Japonsku, prokázala, že jedna z Omega-3 kyselin, DHA, zabraňuje růstu agresivních sklonů v období zvýšeného stresu. Omega-3 mastné kyseliny, DHA a EPA, lze získat z tučných ryb, jako je losos a treska. Díky nim může dojít ke zvýšení hladiny serotoninu, čímž je posílena činnost neurotransmiterů podobným způsobem jako při podávání antidepresiv typu Prozac. Omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci i doplňováním vnějších mozkových buněk, které přijímají chemické signály.  

Další informace o výhodných Omega-3 mastných kyselinách:
Lékařský výzkum ukazuje, že omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro zdraví organizmu

Jako jedni z prvních objevili spojení mezi zdravím organizmu a Omega-3 mastnými kyselinami vědci v roce 1970 během studie Inuitů (Eskymáků), obyvatelů Grónska. Inuité celkově trpěli určitými onemocněními mnohem méně (ischemická choroba srdeční, revmatoidní artritida, diabetes mellitus, lupénka) než jejich evropské protějšky. Jejich strava obsahuje vysoký obsah tuku z konzumace velryb, tuleňů, lososů a jiných ryb. Výzkumníci nakonec zjistili, že tato strava je bohatá na Omega-3 mastné kyseliny. Ty umožňují lidskému organizmu čelit náporu výše zmíněných chorob.

Omega-3 pomáhá tělu bránit se nepříjemným pocitům spojeným se záněty

Revmatoidní artritida, lupus, Raynaudova choroba a další autoimunitní choroby výrazně snižují kvalitu života. U stravy s vysokým obsahem Omega-3 mastných kyselin (jako je např. rybí olej) byl prokázán nárůst schopnosti přežít u lidí s autoimunitním onemocněním. To je pravděpodobně zapříčiněno tím, že Omega-3 mastné kyseliny pomáhají tepnám – stejně jako mnoha jiným částem těla – odolávat zánětlivým onemocněním. EPA a DHA jsou v této funkci úspěšné, neboť mohou být přeměněny na přírodní protizánětlivé látky zvané prostaglandiny a leukotrieny, které pomáhají snížit zánět a bolest.

 

 

jsou důležité pro blahobyt vašich miláčků.

Kontakt

Grizzly Pet Products ApS
Groendalsvaenge 10
DK - 3460 Birkeroed
mail(at)grizzlypetproducts.eu