Kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6


Choroby serca a kwasy tłuszczowe Omega-3

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 zawarte w rybach pomagają utrzymać serce w dobrym zdrowiu psom, kotom oraz ludziom. Odgrywają dużą rolę w utrzymywaniu niskiego poziomu cholesterolu, stabilizują nieregularne bicie serca (arytmia), redukują  też problemy z ciśnieniem. Kwasy Tłuszczowe Omega-3 to naturalne rozcieńczacze krwi, redukujące kleistość komórek krwi (nazywane skupianiem płytek krwi), co może prowadzić do komplikacji zdrowotnych oraz do powstawania skrzepów czy też zawałów serca. Badania przeprowadzone przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Francisco pokazały, że poziom kwasu tłuszczowego Omega-3 w organizmie, jest odwrotnie proporcjonalny do wysokości ryzyka zachorowania na arytmię wieńcową (CAD) lub też zawału serca. Zastosowanie Grizzly Salmon Oil zgodnie z zaleceniami jest naturalnym sposobem dostarczania dużej ilość kwasów tłuszczowych typu Omega-3.

Dowiedziono, że Omega-3 pomagają psom i kotom uniknąć artretyzmu i problemów ze stawami.

Wraz z wiekiem  psy i koty mogą stawać się coraz bardziej ociężałe, oraz mieć problemy ze stawami. Oznaki te, sygnalizujące możliwość pojawiania się zapaleń mogą ograniczyć ruch zwierzęcia. Badania naukowców wykazały, że kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają zredukować sztywność stawów, opuchlizny, nadwrażliwość, ogólne zmęczenie oraz znacząco poprawić kondycję fizyczną zwierzęcia.  Przeprowadzone badania jednoznacznie wykazały, iż stosowanie kwasów Omega-3 przyczynia się do odnoszenia sukcesów w leczeniu zapalenia stawów.

Pomóż swojemu kotu lub psu być szczęśliwym dzięki kwasom tłuszczowym Omega-3

Kwasy tłuszczowe zawarte w rybach takich jak łosoś, mogą działać jako naturalny antydepresant" - do takiego stwierdzenia doszedł zespół naukowców pod kierownictwem dr. Andrew Stoll`a,  dyrektora Laboratorium Farmaceutycznego Uniwersytetu Harvarda, po przeprowadzeniu badań na grupie 30 pacjentów. Pracownicy Szpitala Uniwersytetu McLean`a zauważyli też, iż niektórzy pacjenci chorujący na depresję maniakalną zareagowali pozytywnie na kurację z dodatkiem oleju rybiego.  Natomiast  Uniwersytet Farmaceutyczny w Toyama, Japonia wykazał, że jeden z kwasów Omega-3, DHA,  w znaczny sposób zapobiega wzrostowi ilości niekontrolowanych ataków  agresji wśród osób żyjących w silnym stresie. Kwasy tłuszczowe Omega-3, zarówno DHA jak i EPA można znaleźć w rybim tłuszczu, przede wszystkim łososia oraz dorsza. Ich cenne działanie ma też wpływ na wzrost poziomu serotoniny w organizmie, co prowadzi do wzmocnienia aktywności neuroprzekaźników, na zasadzie działania podobnej do leków antydepresyjnych typu Prozac.

Dodatkowe informacje na temat korzyści z kwasu tłuszczowego Omega 3:
Badania medyczne wykazują, że Omega-3 korzystnie wpływa na zdrowie

Naukowcy podczas badania Eskimosów mieszkających na Grenlandii już w 1970 roku, dostrzegli jedno z pierwszych powiązań pomiędzy kwasem tłuszczowym Omega-3 i dobrym stanem zdrowia u ludzi. Eskimosi zapadali na znacznie mniejszą ilość niektórych chorób (np.: wieńcowe choroby serca, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, łuszczyca) niż np. Europejczycy. Dieta Eskimosów nadal jest bardzo bogata w tłuszcze z wielorybów, fok, łososi oraz innych ryb. Ostateczne badania wykazały, że pożywienie to jest niezmiernie bogate w kwasy tłuszczowe typu Omega-3, które korzystnie wpływają na stan zdrowia i zapobiegają bardzo wielu chorobom.

Omega 3 pomaga zapobiec dyskomfortowi związanemu z różnego typu zapaleniami

Reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, choroba Raynauda i inne choroby autoimmunologiczne znacznie pogarszają jakość naszego życia. Dieta bogata w kwasy tłuszczowe typu Omega-3 (takie jak olej ryb) znacznie zwiększa szanse przeżycia i zdrowienia wśród dotkniętych chorobami autoimmunologicznymi. Spowodowane jest to najprawdopodobniej obecnością kwasów typu Omega-3,  pomagających tętnicom - jak i również innym częściom ciała - by pozostały wolne od zapaleń. EPA i DHA odnoszą sukces, gdyż łatwo mogą być zamienione na naturalne substancje przeciwzapalne, takie jak leukocyty lub prostaglandyny, które pomagają zwalczać zapalenia oraz redukować pojawiający się w trakcie choroby ból

są ważne dla dobrego samopoczucia waszych zwierząt.

Kontakt

Grizzly Pet Products ApS
Groendalsvaenge 10
DK - 3460 Birkeroed
mail(at)grizzlypetproducts.eu