Olej z łososia

 

Grizzly Salmon Oil jest pozyskiwany wyłącznie z dzikiego łososia z Alaski. Jest produkowany w tym samym czasie co filety przeznaczone dla ludzi.  Olej z łososia zachowuje swoją mieszankę wartościowych kwasów tłuszczowych i jest dodatkowo chroniony dzięki całkowicie naturalnego ekstraktowi z rozmarynu. Zawiera on przeciwutleniacze i śladowe ilości witamin, które występują również w łososiu. Nasz w pełni naturalny produkt nie będzie kolidował z witaminami przyjmowanymi przez twojego pupila z innych źródeł.

Dobre kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzą z ryb!

Grizzly Salmon Oil jest suplementem diety, który dostarcza codzienną dawkę dobrych kwasów tłuszczowych EPA i DHA, Omega-3. Zalecana dzienna dawka Grizzly Salmon Oil dostarcza od 500 do 2.500 miligramów tych wartościowych kwasów tłuszczowych w zależności od wagi psa. Twój pies natychmiast zmetabolizuje te składniki odżywcze bez konieczności uprzedniej ich konwersji, w przeciwieństwie do kwasów Omega-3 pochodzenia roślinnego, np. tych pochodzących z siemienia lnianego, które muszą być uprzednio przetworzone przez organizm psa. Ten proces przetwarzania (konwersji) jest bardzo mało wydajny i w jego rezultacie tylko 5 - 15% kwasów tłuszczowych jest metabolizowane.

Kwasy tłuszczowe Omega-6

Jeśli podamy psu zalecaną do jego wagi dawkę Grizzly Salmon Oil, dostarczymy mu tym samym około 50-300 miligramów kwasu linolowego, będącego głównym składnikiem kwasu omega-6. Pozostałe kwasy tłuszczowe Omega-6 są obecne w Grizzly Salmon Oil jedynie w bardzo niewielkich ilościach. Te naturalnie występujące kwasy są jak miecz obosieczny. Z jednej strony, kwas linolowy jest bardzo istotny dla twojego psa, gdyż organizm psa go nie wytwarza (musi być zatem dostarczany z pożywieniem). Z drugiej jednak strony, udowodniono że duże ilości niezbalansowanych kwasów tłuszczowych Omega-6  zwiększają ryzyko chorób zapalnych, artretyzmu,  sztywnienia stawów i osłabienia układu odpornościowego.

Najłatwiej metabolizowane kwasy Omega-3 pochodzą z ryb zimnowodnych takich jak łosoś, lecz nie każdy gatunek łososia dostarczy nam tych właśnie wartościowych kwasów.

Ten wykres obrazuje to wyraźnie. W kilku następujących po sobie badaniach, olej z łososia z Alaski wykazał bardzo wysoką proporcję 9 :10 kwasów Omega-3 do Omega-6; jest to zdecydowanie więcej niż w tłuszczach pozyskiwanych z łososia hodowlanego, które wykazują proporcję 2:3. Te właśnie proporcje są jak odcisk palca - jedynie one wskazują na pochodzenie danego tłuszczu/oleju - biorąc je pod uwagę jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany olej, nawet jeśli nazwany „z dzikiego", pochodzi z łososia hodowlanego.

Skąd taka różnica? W diecie łososia hodowlanego występuje aż do 15% tłuszczów pochodzenia roślinnego, co znacząco obniża proporcje kwasów Omega-3  do Omega-6.

 

Przy wytwarzaniu produktów Grizzly Pet używamy tylko i wyłącznie prawdziwego oleju z dzikiego łososia, który pochodzi z jedynego na świecie miejsca, w którym olej ten jest dostępny dla rynku komercyjnego - z Alaski.

Grizzly Salmon Oil olej z łososia jest otrzymywany w niezwykle dokładny i delikatny sposób, w  fabryce wyposażonej w najnowocześniejsze maszyny do wytwarzania produktów na bazie łososia. Proces ekstrakcji oleju przebiega w całkowicie bezpiecznych, zamkniętych warunkach, co zapewnia brak kontaktu oleju z powietrzem aż do momentu, kiedy to Ty dodasz go do pokarmu swojego pupila!

Pochodzenie Grizzly Salmon Oil

Grizzly Salmon Oil to produkt - wartość dodana, pochodzący ze wspólnej produkcji innych produktów z łososia. Ta koprodukcja to podstawa wysokiej jakości i świeżości oleju Grizzly - ekstrakcja oleju z dzikiego łososia jest poddana takim samym, wysokim standardom produkcji co produkcja pozostałych owoców morza. Ryby wykorzystywane do produkcji oleju Grizzly Salmon Oil to dziko żyjące łososie z Alaski

są ważne dla dobrego samopoczucia waszych zwierząt.

Kontakt

Grizzly Pet Products ApS
Groendalsvaenge 10
DK - 3460 Birkeroed
mail(at)grizzlypetproducts.eu